Encyklopedie

Jak na vytvoření videa v MS Powerpoint?

Rádi byste svou Powerpointovou prezentaci převedli na videosoubor? Nic složitého. MS Powerpoint obsahuje nástroje, pomocí kterých to bude pro Vás bude hračka.

MS Powerpoint má v sobě zabudovaný nástroj na vytváření videa z prezentace. Nachází se na kartě Soubor → Exportovat → Vytvořit video. Poté se otevře dialogové okno umožňující nastavení parametrů. První parametr umožňuje nastavení poměru kvality a velikosti videa. Full HD odpovídá dostatečné kvalitě videa pro běžné použití. Pro speciální účely je možné použít ještě i možnost Ultra HD. Platí však, že čím vyšší kvalita videa, tím větší i jeho velikost a také doba vytváření. Pamatujte, že s velkými soubory se špatně manipuluje.

Druhým parametrem je nastavení záznamu komentáře. Pokud jej nechcete, je vytvoření videa na dosah ruky – stačí jen nastavit, jak dlouho se má každý snímek promítat (počet sekund na každý snímek) a pak kliknout na příkaz Vytvořit video.

Pokud byste chtěli přidat mluvené slovo, je třeba zvolit Zaznamenat časování a mluvený komentář.

Poté se spustí prostředí pro nahrávání záznamu komentáře. V levém horním rohu jsou tlačítka na spuštění či ukončení záznamu. V dolní části je možné do snímku kreslit perem.

Při zaznamenání mluveného komentáře se v dolní části zobrazuje čas po který se snímek bude zobrazovat a také celkový čas prezentace:

Po ukončení záznamu se na snímcích zobrazí ikona tlampače a také ovládací prvky záznamu zvuku. Komentář si můžete tedy kdykoliv znovu spustit. Na kartě Přechody → Časování se aktivuje položka Přejít na snímek Za a je zde uvedený čas. Ten případně také můžete upravit.

Na závěr už jen video exportujete

U snímků, kde by nebyl komentář, se časování nastaví na hodnotu 5 s. U snímků s komentářem to bude adekvátní doba odpovídající záznamu.

Chcete se dozvědět více?
Navštivte náš kurz
Zjistit více