Encyklopedie

Přeskok v Google formulářích

Pojďme si představit, jak nastavit přeskok v Google formulářích.

Google formuláře jsou velmi populárním nástrojem pro získávání odpovědí od respondentů. Vytváření a editace nových formulářů je uživatelsky intuitivní a uživatelsky přívětivé. Co některé uživatele může trochu pozlobit je vytváření přeskoků otázek dle odpovědí. Často totiž chceme, aby se nezobrazovaly všechny otázky všem uživatelům. Některé otázky dávají totiž smysl, jen pokud uživatel odpoví nějakým způsobem na uvedenou předchozí otázku.

V následující ukázce budeme chtít docílit toho, aby se otázka Z jakého důvodu nesouhlasíte… zobrazila jen těm uživatelům, kteří odpoví na předchozí otázku Ne. Uživatelé, kteří odpoví Ano budou automaticky přesměrováni na další otázku.

Pro to, aby přeskoky fungovaly je třeba rozdělit dotazník na sekce. První sekcí bude první otázka (Souhlasíte se zavedením…), Druhou sekcí bude druhá otázka (Z jakého důvodu…), třetí sekcí bude zbytek dotazníku (Další otázka).

Jak sekci vložit?

Na místo, kde chcete sekci ukončit vložíte konec sekce – příkaz přidat sekci – pravý panel, poslední položka.

Druhým krokem je nastavení přechodu na sekce dle odpovědi – tuto možnost mají jen uzavřené otázky (výběr z možností a rozbalovací nabídka).

U otázky si kliknete dole na svislé tři tečky a zvolíte příkaz Přejít na sekci dle odpovědi.

Pak už jen zbývá nastavit konkrétní přeskoky u otázky. Přejít do sekce…