Encyklopedie

Powerpoint designer

Vizuální zdokonalení prezentace.

Pokud chcete, aby Vaše prezentace opravdu vynikla a byla přehledná, nezáleží pouze na obsahu, ale také na vzhledu. Velmi užitečným pomocníkem, který Vám umožní vizuální stránku doladit a přitom zachovat jednotný ráz, je PowerPoint Designer – neboli funkce Návrhy designu.

Pro změnu vzhledu slidu stačí pouze kliknout na návrh jenž Vás zaujal a pokud nebudete spokojeni, lze vybrat jiný, nebo se stisknutím kláves Ctrl + Z vrátit zpět k původní podobě.

Tento chytrý pomocník může také nabídnout vložení ilustrace (ikony, fotografie) podle slov a konceptů použitých v prezentaci. Například pokud použijete slovo „ovoce“, objeví se nové návrhy slidů obsahující fotografii, nebo ikonku ovoce.

Ikona nevyhovuje Vašim představám a přejete si ji změnit? Označte ji a rozklikněte nabízené okénko „Nahradit vaši ikonku“. Zde si můžete vybrat novou.

V novějších verzích PowerPointu si Designer hravě poradí také s datumy, grafy a osami.

Při tvorbě prezentací pamatujte – méně je někdy více. Informace názorně předvedené na grafech, seznamech a ilustracích, jež Designer napomáhá vytvářet, se pro příjemce stanou srozumitelnějšími a poutavějšími než dlouhá souvětí textu.