Encyklopedie

Přenos stylů v MS Word

Potřebujete-li použít styl, který jste již někdy vytvořili v jiném dokumentu, není potřeba ho vytvářet znova – v tomto návodu si ukážeme, jak ho jednoduše zkopírovat.

Přenos stylů mezi dokumenty v MS Word

Karta stylů je oblíbeným nástrojem mnoha uživatelů Wordu. Styly dělají dokument čitelnějším, estetičtějším, snáze se v něm orientuje, a samozřejmě také urychlují a usnadňují práci s textem. A když si nějaký specifický styl (nebo více) oblíbíte a přijde vám vhodný pro další dokumenty, určitě se vám nebude chtít ho znovu tvořit. Ani nemusíte, jde totiž poměrně snadno zkopírovat.

Nejprve je třeba si na pásu karet zobrazit kartu Vývojář. Cesta je Soubor → Možnosti → Přizpůsobit pás karet a zde zaškrtněte políčko Vývojář.

 

Na pásu karet se vám mezi Zobrazením a Doplňky zobrazí karta Vývojář. Nyní můžeme přejít ke přenosu stylu.

Nejprve otevřete původní dokument, ze kterého chcete styl/y přenést. Na kartě Vývojář přejděte na Šablona dokumentu a následně na Organizátor.

 

 

Teď se nacházíme v Organizátoru. Na levé straně máme otevřený původní dokument, tedy ten, ze kterého budeme styl kopírovat.

 

Na pravé straně potřebujeme otevřít dokument cílový, kde bychom styly z původního chtěli použít. Zavřete tedy styly souboru napravo pomocí Zavřít soubor, a hned můžete otevřít (týmž tlačítkem) soubor cílový. Může se stát, že se vám cílový dokument ve složce nezobrazí. V tom případě je třeba nastavit vyhledání všech souborů/dokumentů Word, viz. snímek obrazovky níže.

 

Pak stačí jen nalevo označit všechny styly, které chceme zkopírovat, a klepnout na Kopírovat.

 

Chcete se dozvědět více?
Navštivte náš kurz Word pro mírně pokročilé
Zjistit více