Encyklopedie

Jak stáhnout video z YouTube

Přáli byste si mít svou oblíbenou písničku uloženou v počítači? Podívejte se, jak na to.

YouTube je největším zprostředkovatelem online hudby a videí na internetu. Primárně ale není určen ke stahování, a tudíž možnost stáhnout z něj obsah do zařízení nenabízí. Proto existují weby, které vám s tímto pomohou.

Upozornění! Pokud nevlastníte potřebná práva, je nezákonné video dále šířit (přeposílat, znovu nahrávat, používat ve vlastním videu…)!

Nejsnáze video stáhnete skrze webové stránky, které k tomuto účelu slouží. Pojďme si ilustrativně ukázat, jak takové stažení může vypadat.

 

Zkopírujte adresu videoklipu

Otevřete na YouTube video, které chcete stáhnout a označte a zkopírujte jeho URL adresu z adresního řádku (stačí na ní klepnout, automaticky se označí).

 

Na internetu najděte converter, nebo downloader

Stačí do vašeho oblíbeného vyhledávače napsat „youtube converter“, nebo „youtube downloader“. Vyjede vám pak řada webů, výběr je na vás. Buďte však obezřetní a nestahujte z podezřelých webů (více zde). Ty, které vám vyjely jako první, bývají nejdůvěryhodnější.

Nastavení formátu

Následně se vám pravděpodobně zobrazí lišta, do které vložíte zkopírovanou URL adresu. Většina online YouTube convertorů vám dovolí si vybrat formát, ve kterém chcete video/hudbu stáhnout. Pro písně to je nejčastěji formát MP3, pro video pak MP4 a AVI.

Stažení

Pak už zbývá se jen proklikat pár dalšími kroky, kde si například budete moci zvolit název souboru a další parametry. Pomohou vám tlačítka „continue“, „download“ nebo „start“.

Upozornění! Tyto weby jsou bezplatné, proto často dávají prostor velkému množství reklam a odkazů na cizí servery. Mohou na vás vyskočit samy od sebe, nebo po kliknutí. Není bezpečné na cokoliv v nově otevřených oknech klikat a je dobré je ihned zavřít.

Některé webové YouTube convertory nemusejí mít ve svém repertoáru dostatečnou kvalitu videa. Pokud chcete stáhnout video v opravdu dobré kvalitě, kterou jste online nenalezli, můžete zkusit stáhnout program pro stahování videí z YouTube, kterých je na internetu spousta. Opět však buďte obezřetní při výběru.